Kviečiame Kovo 11-ąją atvykti į laisvės atmintį puoselėjantį muziejų!

Šventės proga edukacinių užsiėmimų lankytojams dovanojame plakatą-genealoginę schemą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai: Gediminaičiai. Jogailaičiai. Vazos“.

Laisvės riteris

Užsiėmimas skirtas šeimoms su 7–12 m. vaikais.

Nuo mažų dienų mes sužinome, kaip yra svarbu būti laisvos valstybės piliečiu. Lietuvos laisvę simbolizuoja trispalvė vėliava, himnas ir, be abejo, šarvuotą raitelį vaizduojantis herbas.

Per užsiėmimą ekspozicijoje prakalbinsime tiesioginius liudytojus, menančius Vyčio istoriją. Apžiūrėsime riterių ginkluotę, galėsime nusifotografuoti imituodami Vytį: su skydu ir kalaviju.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai pažintį su herojine praeitimi galės tęsti namie – padovanosime priemonių Vytauto Didžiojo kario popieriniam modeliui pasigaminti.

12 val. Registracija pasibaigusi

15 val. Registruotis čia

Užsiėmimo trukmė 1 val.

 

Kaip elgtis atėjus pas valdovą?

Užsiėmimas šeimoms su 5–10 metų vaikais.

Kaip tampama valdovu? Kas buvo pirmas Lietuvos valdovas? Kada valdovai įsikūrė Vilniuje? Ar jie kasdien užsidėdavo karūną? Kaip elgtis pakviestam apsilankyti valdovo dvare? Šie ir daugybė kitų klausimų kyla vaikams, besiklausantiems istorijų apie karalius ir kunigaikščius. Per edukacinį užsiėmimą į juos ieškosime atsakymų!

Šeimas su 5–10 metų vaikučiais kviečiame į edukacinę ekskursiją, kurios metu išgirsite pasakojimą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovus, jų dvarą ir dvaro elgesio taisykles. Taip pat sužinosite, kaip buvo tampama Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir kuris valdovas pirmas pasistatė pilį Vilniuje. Susipažinsime su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų valdžios ženklais, mokysimės juos atpažinti portretuose.

13 val. Registruotis čia 

Užsiėmimo trukmė 1 val.

 

Heraldinė taurė

Kviečiame šeimas ir visus besidominčiuosius.

Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijoje ieškosime mūsų valstybės herbinių ženklų. Juos persipiešime arba sukursime savo ženklą, o šiuo dekoruosime ir išpuošime stiklo taurę. Kviečiame šeimas ir visus besidominčiuosius heraldika. Mažiausieji taip pat galės dekoruoti padedami artimųjų. Kiekvienas dalyvis susikurs po vieną herbinę taurę.

11 val. Registruotis čia

14 val. Registruotis čia

Užsiėmimo trukmė – 1 val. 30 min.

 

Laisvės ekslibrisas (grafikos dirbtuvėlės)

Kviečiame šeimas ir visus besidominčiuosius. Mažiesiems užsiėmimo dalyviams galės padėti tėveliai arba kiti artimieji. Informuojame, kad dirbtuvių įrankiai aštrūs.

Grafikos dirbtuvėlėse turėsite galimybę sukurti ekslibrisą, mažosios grafikos kūrinį, skirtą knygų nuosavybei žymėti. Lankytojai susipažins su knygos nuosavybės ženklų tradicija, kurią liudija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldas. Vytis, Gediminaičių stulpai ir kiti mūsų valstybės simboliai šiandien gali tapti jūsų asmeninių knygų atpažinimo ženklais.

13 val. Registracija pasibaigusi

Užsiėmimo trukmė – 1 val. 30 min.

 

Edukacinio užsiėmimo kainos (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 5–7 metų vaikui – 0,30 €
Bilietas mokiniui, studentui, senjorui – 0,80 €
Suaugusiesiems – 2,50 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 3,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 5,50 €
Vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – nemokamai

Maloniai kviečiame atvykti!

Publikuota: 2017-03-03 19:23 Atnaujinta: 2024-03-21 16:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika