Valdovų rūmuose vyks II Vilniaus miesto istorijos olimpiada

Gegužės 6 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks finalinis Vilniaus miesto istorijos olimpiados „Vilnius Vazų dinastijos valdymo laikotarpiu XVI a. pab.–XVII a.“ turas. Jame dalyvaus šešiasdešimt 8–12 klasių Vilniaus miesto mokyklų moksleivių, geriausiai pasirodžiusių pirmajame ture, kuris vyko mokyklose.

Finalo dalyviai bus suskirstyti į dvi grupes – 8–10 ir 11–12 klasių moksleiviai. Jie atliks įvairias užduotis, kuriomis bus patikrinti jų gebėjimai ir žinios apie XVI a. pab.–XVII a. Vilniaus miesto istoriją, taip pat dalyvaus ekskursijoje po įspūdingą Valdovų rūmų muziejų. Užsiėmimai suplanuoti ir moksleivius lydintiems mokytojams. Jie dalyvaus muziejaus siūlomose edukacinėse programose, kurias ves muziejaus edukatoriai. Taip pat vyks diskusija „Kokie mokymosi metodai ir priemonės tinkami šiuolaikiniam mokiniui?“ 

Moksleivių darbus vertins Vilniaus miesto progimnazijų, vidurinių mokyklų ir gimnazijų mokytojai, Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai ir studentai.

Pirmoji Vilniaus miesto istorijos olimpiada vyko 2014 m., todėl šis renginys tampa tradicinis. Olimpiados tikslas – skatinti moksleivius domėtis Vilniaus miesto istorija ir tobulinti savarankiško mokymosi įgūdžius. Labai svarbu, kad šioje olimpiadoje dalyvaujantys moksleiviai ir mokytojai skatinami domėtis savo miesto – istorinės Lietuvos sostinės Vilniaus – istorija.

Olimpiadą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius su partneriais: Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultetu ir leidykla „Šviesa“.

Programa

11.00–11.30 val. Dalyvių registracija Valdovų rūmų muziejaus fojė.

11.30 val. Olimpiados atidarymas.

12.00–13.30 val. Užduočių atlikimas (moksleiviams).

12.00–12.30 val. Diskusija su mokytojais „Kokie mokymosi metodai ir priemonės tinkami šiuolaikiniam mokiniui?“ Vestibiulio auditorijoje diskusiją veda mokymosi priemonių metodikos specialistė Lina Virozerovienė.

12.30–13.30 val. Edukacinis užsiėmimas mokytojams „Bičiulystės apyrankė“.

13.40–15.10 val .Darbų vertinimas (vertinimo komisijai).

15.10–15.45 val. Dalyvių apdovanojimai. Olimpiados uždarymas.

 

Kontaktinis asmuo – Mindaugas Nefas, mob. +370 674 32 821, el. p. mindaugas.nefas@leu.lt

Publikuota: 2015-05-02 14:01 Atnaujinta: 2024-03-21 15:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika