Ikonos tapyba. Edukacinis užsiėmimas šventės belaukiant

Muziejaus istorinių interjerų ekspozicijoje yra dvi XV a. tapytos ikonos, o archeologinių radinių ekspozicijoje galima susipažinti su XIV–XV a. datuojama juosvai pilkame akmenyje išraižyta ikonėle. Tai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiosios jos dalies gyventojų – stačiatikių, dažniausiai rusinų, puoselėtos bizantiškosios tradicijos atspindys.

Susipažinę su eksponuojamomis ikonomis ir siekdami prisiminti senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicijas, muziejaus edukacinių užsiėmimų dalyvius pakviesime nutapyti ikoną naudojant senąją ikonų tapymo techniką.

Reikės atvykti į tris arba keturis kas savaitę rengiamus edukacinius užsiėmimus.

Užsiėmimai vyks 2014 m. kovo 22, 29 d., balandžio 5, 12 d. nuo 11 val.  

Registracija baigta. Užsiregistravusių dalyvių laukiame muziejaus lankytojų vestibiulyje.

Pirmas užsiėmimas. Piešinys, podažis

Per pirmą edukacinį užsiėmimą dalyvius supažindinsime su ikonos prasme ir reikšme, tapymo technika, piešinio struktūros sukūrimo ypatumais. Iš pradžių susikursime piešinį, o paskui medžio anglimi jį perpiešime ant gruntuotų lentų. Kiaušininės temperos dažais nutapysime pirmąjį tapybos sluoksnį – podažį.

Antras užsiėmimas. Pirmasis dažų sluoksnis

Per antrą užsiėmimą susipažinsime su tapomų ikonų spalvų sakraline reikšme. Dažais padengsime pirmąjį tapybos sluoksnį, tikslinsime piešinį.

Trečias užsiėmimas. Antrasis dažų sluoksnis

Per trečią užsiėmimą sužinosime apie ikonų lakavimą, auksavimą. Taip pat dažais padengsime antrąjį tapybos sluoksnį – pabaigsime tapyti ikoną. Aptarsime rezultatus. Atsižvelgiant į lankytojų poreikius, užsiėmimų gali būti ir daugiau.

Kiekvieno užsiėmimo trukmė apie 2 val.

Edukacinių užsiėmimų kainos

Moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt
Suaugusiesiems – 7 Lt
NEMOKAMAI: vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems.

Daugiau informacijos: darbo dienomis nuo 9 iki 10 val. ir nuo 16 iki 17 val. tel. (8 5)  261 7445.

Mūsų el. paštas: edukacija@valdovurumai.lt

Publikuota: 2014-03-17 13:24 Atnaujinta: 2024-03-21 15:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika