Iš kunigaikščių knygų. 2014 m. vasario 21–22 d.

2014 m. vasario 21 d.  13–17 val. ir  22 d. 12–15 val. (Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijos pradžioje)

Atvirų edukacinių dirbtuvių metu kviečiama prisiminti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės raštijos tradicijas.

Vilniaus Žemutinėje pilyje nuo seno ant jaučio odos buvo rašomi mūsų šalies istorijos dokumentai. Čia ir dabar į knygas sudedamos senosios Lietuvos istorijos žinios. Galėsite pasklaidyti Valdovų rūmų muziejaus leidybos penkerių metų derliaus knygas kelias dienas veiksiančioje skaityklėlėje.

Taip pat muziejininkai padės iš odos skiautelės pasidaryti knygų skirtuką ir jį papuošti Lietuvos didžiojo kunigaikščio bei Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1520–1572) knygų vinjetėmis – mažais ornamentiniais piešiniais.

Bus pasakojama apie Senosios Lietuvos raštiją, jos knyginį paveldą, kurį liudija net archeologiniai radiniai: Vilniuje būdavo kaustomi ne tik žirgai, kad tvirčiau į pergales karžygius neštų, bet ir knygų apdarai, kad ilgam išmintį saugotų.

Dalyvauti gali visi bilietus į muziejų įsigiję lankytojai.

Maloniai kviečiame atvykti!

Publikuota: 2014-02-19 18:01 Atnaujinta: 2024-03-21 15:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika