Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skirtas plačiąjai visuomenei ir muzikos atlikėjams iš Vilniaus ir Šiaurės Lietuvos miestų. Festivalio metu bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Koncertuos profesionalūs atlikėjai ir muziką studijuojantys moksleiviai bei studentai. Festivalio muzikinių dirbtuvių metu susipažinsime su XIV–XVII a. muzikos repertuaru. Taip pat pasitelkiant istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stilistikos bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip neatsiejama kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Koncertines programas ruoš ir muzikines dirbtuves ves Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė Ieva Baublytė (gotikinė arfa ir išilginės fleitos) bei festivalio kviestiniai lektoriai, viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikos atlikėjai ir ekspertai:

Gustavo Gargiulo – cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija);

Rodrigo Calveyra – išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija);

Ivan Velikanov – viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai. Šie atlikėjai ir festivalio svečiai buriasi į ansamblį „Suonatori del granduca“.

Šių metų edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį rengia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“. Muzikines dirbtuves ir edukacinius koncertus Vilniuje po savo stogu glaus Bažnytinio paveldo muziejus ir Lietuvos dailės muziejaus filialas Taikomosios dailės muziejus. Šiaurės Aukštaitijoje festivalio laukia pilyje įsikūręs Biržų krašto muziejus. Koncertuoti Paparčių bendruomenės namuose kviečia Baroko kultūros festivalio Paparčiuose rengėjai.

Muzikos dirbtuvės yra atviros. Norinčiuosius kviečiame dalyvauti!

Programa

Daugiau informacijos

Mob. 8 684  11 549

Tel. (8 5)  261 7445

El. p. i.baublyte@valdovurumai.lt

Publikuota: 2012-11-28 13:44 Atnaujinta: 2024-03-21 17:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika