2021 m. gruodžio 10 d. 17.00–17.45 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Paskaitoje senosios muzikos specialistė, atlikėja ir lektorė Cristina Alís Raurich supažindins su Viduramžių muzikos instrumentu – organetu ir šio instrumento savybėmis, atskleis, kaip Viduramžių muzikos instrumentai yra rekonstruojami šiandien. Lektorė, pasitelkdama ikonografinius ir istorinius šaltinius bei muzikinius pavyzdžius, pristatys šio išskirtinio instrumento grožį ir skambesį.
Lektorė Cristina Alís Raurich (Ispanija, Šveicarija) – atlikėja, muzikologė ir pedagogė, tyrinėjanti Viduramžių muziką ir Viduramžių klavišinius instrumentus. Ji įgijo Viduramžių klavišinių instrumentų magistro laipsnį Bazelio senosios muzikos institute Schola Cantorum Basiliensis (Šveicarija), šiuo metu studijuoja doktorantūroje Viurcburgo universitete, Vokietijoje. Cristina Alís Raurich koncertuoja su ansambliais „Donnafugata“, „La Camera delle Lacrime“, „La Douce Semblance“, „Vetera“, „Emrys“ ir kt. Ji taip pat bendradarbiavo su organetų meistru Walteriu Chinaglia, atkuriant pirmąjį ir vienintelį XIII a. organetą.
Paskaita skirta Viduramžių muzikos kursų dalyviams, mokiniams, mokytojams, šeimoms su vaikais ir visiems besidomintiesiems.
Būtina išankstinė registracija internetu. Registruotis čia
Įėjimas su edukacinių užsiėmimų bilietu.
Bilietai parduodami prieš renginį Valdovų rūmų muziejaus kasose.
Daugiau informacijos apie renginį www.valdovurumai.lt arba tel. + 370 604 98 843
Daugiau informacijos apie edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį čia
Suaugusiesiems būtina turėti galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Vaikams galimybių pasas nereikalingas.
Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla
Senosios muzikos ansamblis „Gilles Binchois“