2021 m. gruodžio 9 d. 17.00–17.45 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Kaip sužinoti apie tų laikų, kai dar nebuvo garso įrašų, vokalines subtilybes? Kiek vokalinės laisvės galėjo turėti Viduramžių dainininkas? Ir kaip to meto publikos galėtų būti sutiktas šiuolaikinis operos solistas? Kalbant apie Viduramžių muziką, iškyla įvairių klausimų, tad apžvelgsime pagrindinius to meto vokalinės muzikos aspektus ir drauge išbandysime kone tūkstančio metų senumo muzikos improvizacijos būdus, kurie gali nustebinti šiuolaikinį klausytoją.
Lektorė Emilė Ribokaitė (Lietuva, Šveicarija) šiuo metu studijuoja prestižinėje Bazelio muzikos akademijoje Schola Cantorum Basiliensis (Šveicarija) Renesanso ir Baroko muzikos dainavimą profesorės Ulrike Hofbauer dainavimo klasėje. 2020 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo klasikinio dainavimo ir meno pedagogikos bakalauro laipsnį, tobulinosi garsių Lietuvos ir užsienio atlikėjų, vokalo pedagogų bei specialistų vedamuose meistriškumo kursuose ir dainavimo pamokose. Šiuo metu su įvairiais ansambliais koncertuoja Lietuvoje ir svetur.
Paskaita skirta Viduramžių muzikos kursų dalyviams, mokiniams, mokytojams, šeimoms su vaikais ir visiems besidomintiesiems.
Būtina išankstinė registracija internetu. Registruotis čia
Įėjimas su edukacinių užsiėmimų bilietu.
Bilietai parduodami prieš renginį Valdovų rūmų muziejaus kasose.
Daugiau informacijos apie renginį www.valdovurumai.lt arba tel. + 370 604 98 843
Daugiau informacijos apie edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį čia
Suaugusiesiems būtina turėti galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Vaikams galimybių pasas nereikalingas.
Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Projektą finansuoja
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla
Senosios muzikos ansamblis „Gilles Binchois“