Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Violeta Urmana ir Alfredo Nigro Gala koncertas

Violeta Urmana ir Alfredo Nigro Gala koncertas

Festivalis MIDSUMMER VILNIUS 2022

2022 m. liepos 22 d. 21.00–23.00 val.
Valdovų rūmų Didysis kiemas

Finaliniame „Midsummer Vilnius’22“ festivalio vakare – bežadis gryno talento patyrimas. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės neprilygstamos pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos balsas duetu su italų tenoru Alfredo Nigro. Tai rafinuota ir subtili tobulos dermės dueto programa.

Jau beveik tris dešimtmečius pasirodanti garsiausiuose pasaulio teatruose, V. Urmana yra itin pripažinta koncertų ir rečitalių dainininkė, atliekanti G. Mahlerio, R. Strausso, A. Schoenbergo, H. Berliozo, R. Wagnerio ir G. Verdi muziką garsiausiose Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Japonijos koncertų salėse, bendradarbiaujanti su talentingiausiais dirigentais ir solistais. V. Urmana dėl įtempto koncertų grafiko Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas – išskirtinė galimybė su visų mylima soliste susitikti gyvai.

Įspūdingame klasikinės muzikos koncerte taip pat gros Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.
V. Urmana yra pelniusi daugybę apdovanojimų: Londone – Karališkosios filharmonijos apdovanojimą dainininkams, Vienoje – Austrijos „Kammersaengerin“ titulą. 2014 m. Italijos prezidentas ją apdovanojo ordinu „Stella d’Italia“. Lietuvoje jai suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, o 2020 m. ji apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

V. Urmana pasaulyje pripažinta kaip viena ryškiausių dabarties dainininkių – įvertinta ne tik kaip mecosopranas, bet ir kaip dramatinis sopranas. 2021 m. kritikės Irmos Foletti ištrauka (iš Anaclase.com): „Violetos Urmanos įkūnyta R. Strauso Klitemnestra pavergė publiką. Karjerą pradėjusi kaip mecosopranas, vėliau dainavusi soprano partijas, o dabar vėl sugrįžusi prie mecosoprano tesitūros, lietuvių dainininkė išsaugojo savo milžiniškas vokalines galimybes ir kokybę, naudodama platų savo diapazoną, taip pat išraiškingumą, kuris kiekvienam žiūrovui sukelia šiurpulius, jai pasitelkus savo gilų žemo registro skambesį.“

V. Urmana yra nuolatinė didžiausių pasaulio operos teatrų – Niujorko „Metropolitan Opera“, Madrido „Teatro Real“, Barselonos „Gran Teatre del Liceu“, Paryžiaus nacionalinės operos, Berlyno „Deutsche Oper“, Vienos valstybinės operos, Milano „Teatro alla Scala“, Londono Karališkojo operos teatro, taip pat Bairoito, Zalcburgo, „Aix-en-Provence“, Edinburgo festivalių bei „BBC Proms“ viešnia ir pripažinta UNESCO menininkė.

Italų tenoras A. Nigro dainuoja Milano „Teatro alla Scala“, Madrido „Teatro Real“, Neapolio „Teatro San Carlo“, Paryžiaus nacionalinėje operoje, Sevilijos „Teatro de la Maestranza“ ir kt. teatruose bei koncertų salėse. A. Nigro pasirodė prestižiniame Šuberto festivalyje Švarcenberge (Austrija), Romos „Santa Cecilia“ auditorijoje, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Toronto operos festivalyje, Tokijuje, Kiote, Madride bei Vilniaus operos festivalyje, diriguojant žymiausiems pasaulio dirigentams.

Organizatorė – Všį „Baleto teatras"