Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“

Vieša paskaita „Valdovo mirtis ir laidotuvės Europos dvaruose Renesanso epochoje“

Europos valstybių valdovų rūmų pristatymo programa

2013 m. lapkričio 9 d., 16.00–17.30 val.
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Valdovo mirtis visais laikais buvo visuomenei svarbus įvykis. Tai ne tik neišvengiamas biologinis, bet ir socialinis bei kultūrinis reiškinys. Kai mirštantysis turi absoliutinę valdžią, kuri dar grindžiama ir prigimtine, kartais netgi šventa teise, jo mirtis tampa kultūriniu fenomenu.

Paskaitoje bus analizuojami etapai, kaip valdovas tampa mirusiuoju: valdovo agonija, mirtis, kūno paruošimas laidotuvėms, valdovo širdies kultas, budėjimas prie mirusiojo kūno, laidotuvių ceremonija, laidojimas, gedulas, jo būdai ir formos.

Valdovo mirties ir laidojimo fone susikerta ne visada tarpusavyje derantys dalykai: krikščioniškosios tradicijos koncepcijos ir praktikos, liaudies tikėjimo apraiškos (nekrikščioniškos), riteriškoji ideologija ir to meto politiniai poreikiai. Pranešime bus analizuojami pavyzdžiai iš Italijos (Venecijos, Popiežiaus valstybės, Florencijos Medičių, Feraros Esčių), taip pat didžiųjų Europos tautinių monarchijų (Prancūzijos, Ispanijos, Anglijos) ir Šventosios Romos imperijos Renesanso dvarų.

Paskaitą skaitys ilgametis Feraros universiteto (Italija) profesorius Džovanis Ričis (Giovanni Ricci).

Paskaita bus skaitoma italų kalba ir verčiama į lietuvių kalbą.

Renginys nemokamas

Laukiame Jūsų!