Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  R. LELEKAUSKAITĖS paskaita „Šventojo Stanislovo ordino kavalierių portretai“

R. LELEKAUSKAITĖS paskaita „Šventojo Stanislovo ordino kavalierių portretai“

Tarptautinės parodos „Praemiando Incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ mokslinių, kultūrinių ir edukacinių renginių programa

2016 m. balandžio 6 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera

Pagrindinė portreto tema – asmenybė. Neretai toks dailės kūrinys yra savotiškas ir net vienintelis liudininkas, atskleidžiantis portrete vaizduojamo asmens biografijos faktus ir gyvenimo aplinkybes, perteikiantis vertybines nuostatas, pristatantis šio žmogaus gautus apdovanojimus, tarp jų ir ordinus. Tokia informacija ypač aktuali, kai stokojama rašytinių šaltinių arba šie apskritai nėra pasiekę mūsų dienų.

Valdovų rūmų muziejaus specialistė, dailės istorikė RITA LELEKAUSKAITĖ, aptardama parodoje „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ pristatomų Šventojo Stanislovo ordino kavalierių XVIII a. antroje pusėje ir XIX a. pradžioje portretus, atskleis, kaip šį dailės žanrą paveikė Abiejų Tautų Respublikos politinė raida. Ji nagrinės, kodėl ir kaip buvo tapomi Šventojo Stanislovo ordino kavalierių atvaizdai. Pranešėja pakvies pasidomėti, ką portretas gali papasakoti dabarties žmonėms apie konkretų istorinį asmenį bei jo pažiūras, kaip jis charakterizuoja dinamišką bei permainingą epochą. 

Paskaita nemokama, maloniai kviečiame!

Daugiau apie parodą-->