Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų dinastiniai ryšiai: vedybinės politikos kryptys“

Vieša paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų dinastiniai ryšiai: vedybinės politikos kryptys“

Parodos renginių ciklas „XVI a. skrynutės lobiai“

2013 m. spalio 12 d. 12.00–13.00 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

XIII–XVIII a. Lietuvos valdovai aktyviai rūpinosi savo šeimų vedybiniais dinastiniais ryšiais, kurie juos sujungė su daugeliu Europos valdančiųjų giminių. Paskaitoje bus kalbama apie tai, kokią vedybinę politiką taikė Lietuvos valdovai, kur daugiausia ieškojo vedybinių partnerių sau bei savo vaikams, broliams, seserims. 
Lietuvos valdovai daugiau negu dešimtį kartų tuokėsi su Riurikaičiais, Habsburgais, Piastais, tad kai kurių giminių genealoginiai medžiai taip susipynė šakomis, jog jų bendras vaizdas darosi panašus į neišnarpliojamą mazgą.
Apie tai, taip pat apie netikėtas Lietuvos valdovų tarpusavio giminystes arba vedybines sąjungas su Anglijos, Moldavijos ir kt. šalių valdančiosiomis giminėmis pasakos Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro Kultūros ir dailės istorijos grupės administratorius-vyresnysis muziejininkas
Eimantas Gudas, jau daug metų besidomintis genealogija ir Valdovų rūmų muziejui parengęs daugiau kaip 200 asmenų apimančią genealoginę schemą, šiuo metu esančią ekspozicijoje.