Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Janas Husas ir čekų reformacija Čekijos ir Lietuvos santykių fone“

Vieša paskaita „Janas Husas ir čekų reformacija Čekijos ir Lietuvos santykių fone“

2015 m. lapkričio 25 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera

REGISTRACIJA SUSTABDYTA!

Čekijos Respublikos Karlo universiteto dėstytojas Dušanas Coufalė (Dušan Coufale), remdamasis naujausiais tyrinėjimais, pristatys Janą Husą (Jan Hus, 1369–1415), kaip Viduramžių universiteto intelektualą ir Betliejaus koplyčios pamokslininką, aptars pagrindines jo pažiūras bei doktrinas, prieštaravusias tuo metu vyravusiems įsitikinimams ir nulėmusias J. Huso apkaltos procesą bei jo sudeginimą ant laužo Konstancoje. Taip pat kalbės apie J. Huso ir jo bendraminčių ryšius bei santykius su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste.

Teologijos mokslų daktaras D. Coufalė gimė 1978 m. Ūstyje prie Orlicės (Čekija). 2012 m. Prahos Karlo universiteto Evangelijos ir teologijos fakulteto Bažnyčios istorijos katedroje apgynė teologijos mokslų daktaro disertaciją „Polemika apie šventąjį gralį tarp teologijos ir politikos 1414–1431 metais“. Mokslinių tyrinėjimų sritys: vėlyvųjų Viduramžių bažnyčios istorija, lotyniškųjų universitetų raštija, Čekijos reformacija.

Šiuo metu D. Coufalė dirba Čekijos Respublikos Mokslų akademijos Medievistikos studijų centre ir dėsto Karlo universiteto Filosofijos fakultete.

Paskaita vyks čekų k. su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Daugiau informacijos apie renginį el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5)  262 0067.