Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Idėjos ir įtakos: augmenijos ir gyvūnijos pasaulio atspindžiai gobelenų mene“

Vieša paskaita „Idėjos ir įtakos: augmenijos ir gyvūnijos pasaulio atspindžiai gobelenų mene“

Tarptautinės parodos „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija" renginių ciklas

2014 m. spalio 11 d. 16.00–17.00 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

REGISTRACIJA UŽDARYTA!

Tarptautinės parodos renginių ciklą tęsia Valdovų rūmų muziejaus dailės istorikės Ritos Lelekauskaitės vieša paskaita „Idėjos ir įtakos: augmenijos ir gyvūnijos pasaulio atspindžiai gobelenų mene“. Paskaitoje bus kalbama apie gobelenų su vadinamųjų didžialapių augalų motyvais atsiradimą ir raidą, gyvūnų ir augalų atvaizdų pavyzdžių migraciją. Klausytojai bus supažindinami su sodo, peizažiniuose ir medžioklės parkų gobelenuose vaizduojamų gyvūnų vieta įvairių laikotarpių žmonių pasaulėžiūroje ir buityje. Taip pat su mitologinėmis būtybėmis, tokiomis kaip vienragis arba grifonas, užėmusiais svarbią vietą visuomenės gyvenime, ir jų galimais kilmės šaltiniais bei legendomis. Be to, bus kalbama apie Viduramžių ir Renesanso mokslą, padėjusį formuoti gobelenuose vaizduojamų augalų ir gyvūnų pavidalą ir simbolius.

Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašome iš anksto registruotis tel. tel. (8 5) 262 0067, el. p. renginiai@valdovurumai.ltwww.valdovurumai.lt/registracija.
Daugiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5)  262 0067

Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datas ir dalyvius.