Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Koncertas „Maris stella. Viduramžių giesmės Švč. Mergelei Marijai“

Koncertas „Maris stella. Viduramžių giesmės Švč. Mergelei Marijai“

Festivalis BANCHETTO MUSICALE 2021

2021 m. rugsėjo 24 d. 18.00–19.15 val.
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

REGISTRACIJA SUSTABDYTA!

Kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ renginys 

Candens Lilium (Vokietija)
Sabine Lutzenberger – balsas
Norbert Rodenkirchen – viduramžių skersinės fleitos ir arfa

Programoje „Maris Stella“ vokiečių duetas „Candens Lilium“ panyra į mistinį Mergelei Marijai skirtos viduramžių muzikos pasaulį. Kadangi nuo senų laikų buvo kuriama daugybė muzikinių maldų Šventajai Motinai, o dauguma pasaulietinių dainų virto pamaldžiomis giesmėmis – muziką Marijai sudaro įvairiausių stilių pavyzdžiai, aprėpiantys visą paletę nuo gedulingų raudų iki džiugių melodijų.
Koncerto klausytojai išgirs sakralią IX a. muziką iš Sankt Galeno rankraščių, mistinės regėtojos Hildegardos Bingenietės antifonų, XIII a. giesmių iš Huelgas kodekso ir Llibre Vermell iš Montserrat vienuolyno rankraščio Ispanijoje, viduramžių poeto Frauenlobo vokiškų giesmių Marijai, taip pat XV a. kompozitoriaus Josquinʼo Desprez muzikos. Dainas ir giesmes papildys instrumentinės parafrazės ir improvizacijos, atliekamos viduramžių skersine fleita ir arfa.
Sabine Lutzenberger ir Norbert Rodenkirchen yra viduramžių muzikos atlikėjai, kuriuos sieja ilgametis darbas įvairiuose ansambliuose, koncertuojančiuose visame pasaulyje, kaip „Per-sonat“ ar „Sequentia“. Daugiausia dėmesio jie skiria XIII a. vokiečių minezingerio ir poeto Heinricho von Meisseno, vadinamo Frauenlobu, repertuarui, taip pat muzikai, susijusiai su vokiečių mistikais.


Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą.
Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą, arba ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.