Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Kultūros paveldo tyrimų pristatymas. Archeologija

Kultūros paveldo tyrimų pristatymas. Archeologija

Viešų paskaitų ciklas „Šviežia istorija“

2019 m. gegužės 28 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų Renginių salė

REGISTRACIJA SUSTABDYTA!

Paskaita

Pranešimo tema
Nuo „eksperimentinio zuikio“ bioarcheologijos studijose Lietuvoje iki atsakymų į klausimus žmonių evoliucijos tema paieškų Ispanijoje.

Apie pranešėją
Erika Buitkutė yra Žmogaus paleoekologijos ir evoliucijos instituto (IPHES) bei Roviros i Virgili universiteto (Katalonija, Ispanija) magistrantė.

Pranešime bus apžvelgiamos archeologijos studijos Ispanijoje (magistrantūros tema „Kvartero archeologija ir žmonių evoliucija“), pristatomi asmeniniai lektorės atliekami tyrimai, kuriuose aptariami sveikatos ir jos palaikymo klausimai priešistorėje.

Pranešime bus kalbama apie esminius studijų skirtingose šalyse skirtumus ir ypatybes, supažindinama su mūsų kraštams nebūdingais archeologiniais kasinėjimo metododais ir metodologija, keliami moksliniai klausimai, aptariami iššūkiai. Metodologiniai aspektai apims daugiausia šias temas: priešistorė, kasinėjimų metodologija, paleoantropologija ir archeologiniai laboratoriniai tyrimai. Klausytojai bus kviečiami įsitraukti į diskusiją, kodėl mokslinius tyrimus, kalbant apie šią paskaitą, – archeologijos mokslo srities tyrimus, kartais gali tekti atlikti svetur?


Apie projektą
Viešų paskaitų ciklas „Šviežia istorija“ skirtas pristatyti naujus mokslinius tyrimus ir naujus tyrėjus. Projekto pranešimus skaito doktorantai ir mokslininkai, įgiję patirties skirtingų šalių mokymosi sistemose. Tokiu būdu bus sudaryta galimybė susipažinti su įdomiais tyrimais, taip pat su mokymosi bei studijų pobūdžiu iš įvairių šalių perspektyvų.

Planuojamos temos apima tiek teorinių, tiek praktinių tyrimų kryptis antropologijos, archeologijos, literatūros bei fizikos mokslų srityse. Visus pranešimus sieja vienas aspektas – kultūros paveldas, jo tyrimai, išsaugojimo bei pristatymo visuomenei būdai ir priemonės.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba