Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Dirbtuvės „Kaligrafijos pagrindai (II): kursyvinis šriftas“

Dirbtuvės „Kaligrafijos pagrindai (II): kursyvinis šriftas“

Tarptautinės vieno šedevro parodos „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“ renginių ciklas

2022 m. rugpjūčio 18 d. 17.00–20.00 val.
Valdovų rūmai

BILIETAI PARDUOTI!

Parodos „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“ veikimo laikotarpiu Valdovų rūmuose rengiamos kūrybinės kaligrafijos dirbtuvės. A. Goštauto maldynas liudija gęstančios Gotikos ir gimstančio Renesanso stilistinių elementų dermę. Šiose dirbtuvėse kviečiame susipažinti su humanistiniu renesansiniu (italic) šriftu, XVI a. pradžioje tapusiu privaloma išsilavinimo dalimi.

Kursyvas išsivystė XV–XVI a. sandūroje ir greitai paplito tarp to meto kaligrafų kaip lengvai ir sklandžiai rašomas šriftas. Šiandien tai yra bene populiariausias kaligrafinis šriftas, kurio mokoma viso pasaulio kaligrafijos dirbtuvėse ir kursuose. Šios dirbtuvės – tai puiki proga susipažinti su istorinio šrifto rašymo subtilybėmis ir jo pramokti.

Kaligrafijos dirbtuvių dalyviai susipažins su humanistinio renesansinio kursyvo kaligrafijos principais, įgis šio šrifto rašymo pagrindus, sukurs kaligrafinę kompoziciją A. Goštauto maldyno puslapyje.

Dirbtuves ves Linas Spurga (jaunesnysis) – kaligrafas, grafikos dizaineris ir Vilniaus dizaino kolegijos lektorius, praktikuojantis netradicinį, eksperimentinį rašymą, naudojantis neįprastus įrankius, besidomintis kaligrafijos istorija ir filosofija.

Kaligrafijos dirbtuvių kaina – 12 Eur

Daugiau apie parodą