Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Garsaus istoriko, prof. Andrzejaus Nowako, paskaita apie lenkų-rusų santykius

Garsaus istoriko, prof. Andrzejaus Nowako, paskaita apie lenkų-rusų santykius

2022 m. birželio 29 d. 18.00–20.00 val.

Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centras maloniai kviečia į garsaus lenkų istoriko prof. Andrzejaus Nowako paskaitą, kurios tema – „Lenkija ir Rusija. Laisvės ir despotijos kaimynystė“. Tai šeštoji paskaita iš ciklo „Vilniaus – Varšuvos koliokviumai“, kuris vyksta Valdovų rūmų muziejuje. Paskaitos pavadinimas siejamas su profesoriaus paskutiniosios knygos antrašte.

Ar Lenkijos Karalystė, o vėliau Abiejų Tautų Respublika, turėjo galimybę sulaikyti Rusijos imperijos atsiradimą ir raidą? Ar lenkų tauta laiku suprato rusiško imperializmo esmę? Kodėl žlugo Lenkijos-Lietuvos valstybė ir kokios pamokos iš to išplaukia XXI amžiuje? Kodėl Józefas Piłsudskis sėkmingai atkūrė Lenkiją, bet jam nepavyko suburti Vidurio-Rytų Europos valstybių sąjungos, kuri efektyviai pasipriešintų agresoriams ilgesnėje perspektyvoje? Ar Vladimiras Putinas įgyvendina senas imperialistines idėjas?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys žinomas lenkų istorikas ir sovietologas, trisdešimties knygų autorius, kurių tiražai siekia kelis šimtus tūkstančių egzempliorių ir yra labai populiarios šiuolaikinėje Lenkijoje.

Andrzej Nowak gyvena Krokuvoje, dėsto Jogailaičių universitete. Taip pat dirba Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute, kur vadovauja Rytų Europos istorijos ir XIX bei XX amžių imperijų studijų skyriui. Profesorius sukaupė didelį dėstymo patirtį. Skaitė paskaitas – Harvard, Columbia, Rise, Cambridge ir kt. universitetuose.

Įėjimas į renginį yra nemokamas, bet dėl riboto sėdimų vietų skaičiaus, registracija  yra privaloma.

Paskaitos kalba – lenkų, su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.