Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Festivalio atidarymo koncertas „Missa omnium tonorum“

Festivalio atidarymo koncertas „Missa omnium tonorum“

Ketvirtasis tarptautinis MARCO SCACCHI senosios muzikos festivalis

2018 m. gegužės 24 d. 19.00–20.30 val.
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

BILIETAI PARDUOTI!

Karališkasis Abiejų Tautų Respublikos choras ir orkestras KORONA
Programos meno vadovai Marco Vitale ir Darius Stabinskas

Festivalis prasidės didelės apimties kūriniu, kurį atliks jungtinis atlikėjų iš Lietuvos, Lenkijos ir Italijos kolektyvas – Karališkasis Abiejų Tautų Respublikos orkestras ir choras „Korona“. Marko Skakio (Marco Scacchi), kaip rūmų kapelmeisterio, pareiga buvo pasirūpinti muzika visomis oficialiomis dvaro progomis. Jis kūrė visų žanrų vokalinę muziką, kartu ir daug polichorinių kūrinių (vienas jų parašytas net 16 balsų). Tačiau iš pastarųjų visas išlikęs tik vienas – „Missa omnium tonorum“. Šios mišios parašytos keturiems chorams (trims vokaliniams ir vienam instrumentiniam), yra vienas retų pavyzdžių, kai panaudojami visi dvylika bažnytinių tonų. Missa omnium tonorum a 19. pro electione Regis Poloniae Casimiri buvo sukurta Jono Kazimiero Vazos paskelbimo Lenkijos karaliumi 1648 m. lapkričio 20 proga.

Bilietai – 4,20–8,50 Eur


Projektas „Korona 2018 (within 8th Flying Academy of Culture)“ remiamas Lenkijos Respublikos kultūros ir paveldo ministerijos.

Projekto partneris


Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Pateikus „Omni ID“ kortelę, 2 bilietam taikoma 25 proc. nuolaida.

Į koncertus prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.