Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Edukacinio Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalio meistriškumo kursai

Edukacinio Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalio meistriškumo kursai

Edukacinis Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalis 2017

2017 m. kovo 3–5 d.
Valdovų rūmai

Iš anksto užsiregistravę edukacinio Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalio meistriškumo kursų dalyviai nusikels į XVII a. Prancūzijos valdovo Liudviko XIV dvarą! Prancūziška muzika ves per fantastišką pasaulį, o šokio kursuose dalyviai susipažins su tuo, ką karalius Liudvikas XIV išpuoselėjo savo įkurtoje Karališkojoje šokių akademijoje.

Senosios muzikos atlikimo meistriškumo kursai

Senosios muzikos atlikimo meistriškumo kursų dalyviai pasiners į fantazijos kupinas barono Miunhauzeno pasakas ir jų pasaulį. G. P. Telemanno, M. P. de Montéclairo, J. B. Lully muzika ves juos per pasakišką ir neįprastą pasaulį. Tarp meistriškumo pamokų dalyvių lauks paskaita apie pulsą ir kvėpavimą laike, popiečio istoriniai šokiai, kuriuos šoks ir šokėjai, ir muzikantai.

Vedėjai:
melodinių instrumentų (smuikų, fleitų ir kt.) Vera Otasek (barokinis smuikas, Austrija)
klavišinių instrumentų (klavesino) Kristoferis Berensenas (klavesinas, Vokietija)

Prancūzų baroko šokio meistriškumo kursai

Prancūzų baroko šokio meistriškumo kursuose dalyviai susipažins su XVII a. šokio stiliumi, kurį dabartiniai šokio istorikai ir teoretikai vadina bendriniu baroko šokio stiliumi. Iš tiesų kalbama apie šokio manierą, kurią karalius Liudvikas XIV išpuoselėjo savo įkurtoje Karališkojoje šokių akademijoje. Jai užrašyti 1680 m. Pierre’as Beauchamp’as sukūrė notaciją, o 1700 m. Raoulis-Augeras Feuillet išleido traktatą „Chorégraphie“. Šis veikalas tapo pagrindiniu Beauchamp’o ir Feuillet notacijų vadovėliu visoje XVIII a. Europoje.

Kursuose bus trumpai pristatyti Beauchamp’o ir Feuillet notacijų šifravimo pagrindai, kursų dalyviai išmoks pagrindinių prancūzų baroko šokio žingsnelių, rankų pozicijų, laikysenos, susipažins su kostiumo įtaka choreografijai.

Vedėja Jūratė Širvytė-Rukštelė

Rėmėjai ir partneriai