Temos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Edukacija  >  Temos  >  Kaligrafijos pagrindai I: gotiškasis šriftas

Kaligrafijos pagrindai I: gotiškasis šriftas

2022 m. birželio 30 d.

Kaligrafijos dirbtuvės

2022 m. birželio 30 d. 17.00–20.00 val.

Parodos „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“ veikimo laikotarpiu Valdovų rūmuose rengiamos kūrybinės kaligrafijos dirbtuvės. A. Goštauto maldynas liudija gęstančios Gotikos ir gimstančio Renesanso stilistinių elementų dermę. Tad dirbtuvių dalyviai turės galimybę susipažinti su Viduramžių ir Renesanso epochų raštu.

Gotiškasis šriftas (gotikinis kursyvas) Europoje atsirado brandžiaisiais Viduramžiais ir buvo vienas ilgiausiai naudotų kaligrafinių bei spaudos šriftų Senajame žemyne. Šiuo šriftu buvo ne tik perrašinėjami manuskriptai, bet ir surinkta pirmoji spausdintinė knyga Europoje – Gutenbergo Biblija. Šiandien gotiškasis šriftas vėl aktualus, sparčiai populiarėja, kaligrafijos mėgėjų ir profesionalų rankose jis įgauna iki šiol nematytas stiliaus ir ekspresijos formas.

Kaligrafijos dirbtuvių dalyviai susipažins su gotiškojo šrifto kaligrafijos rašymo principais, įgis šio šrifto rašymo pagrindus, sukurs kaligrafinę kompoziciją A. Goštauto maldyno puslapyje.

Dirbtuves ves Linas Spurga (jaunesnysis) – kaligrafas, grafikos dizaineris ir Vilniaus dizaino kolegijos lektorius, praktikuojantis netradicinį, eksperimentinį rašymą, naudojantis neįprastus įrankius, besidomintis kaligrafijos istorija ir filosofija.

Kaligrafijos dirbtuvių kaina

Mokiniui, studentui, senjorui – 6 Eur
Suaugusiajam – 12 Eur
 

Daugiau apie parodą