Events

Home  |  Visit  >  Events  >  Žalgirio mūšio diena Valdovų rūmuose: istorinio fechtavimo vakaras

Žalgirio mūšio diena Valdovų rūmuose: istorinio fechtavimo vakaras

15 July 2020, 17.00–22.00

Visiems garbingiems Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams!

Aleksandras, kitaip Vytautas, iš Dievo malonės Lietuvos didysis kunigaikštis, į karą prieš daugybę skriaudų pridariusius Prūsijos brolius išjodamas, įsakė Vilniaus vaivadai ir aukštiesiems miesto pareigūnams skubiai ir stropiai parengti pilies ir miesto gynybą.

Šviesiausiojo kunigaikščio nurodymą vykdydami, kviečiame kiekvieną, kas gali pakelti ginklą, atidėti visus darbus ir liepos 15-osios vakare atvykti į Lietuvos didžiojo kunigaikščio rūmų kiemą, kuriame vyks garbingiausio riterių meno – švaitymo (fechtavimo) kalaviju – pamokos.

Ši garbinga ir neramiais laikais neįkainojama paslauga skirta visiems miesto gyventojams ir svečiams, vyresniems nei 12 metų amžiaus, nepriklausomai nuo luomo, lyties, kilmės ar tikėjimo. Nuo penktos valandos popiet iki saulės laidos kiekvienos valandos pradžioje kviesime mokytis naujai atėjusiuosius. Vilniaus vaivados malone pasamdyti meistrai dėstys pagrindus vieno iš dviejų menų:

- Švaitymo kalaviju ir mažuoju skydu, kaip dera elgtis sąžiningoje dvikovoje ir ginantis pagal teisingus pagrindus, užrašytus ir paaiškintus Frankonijos vienuolyno brolių ir sėkmingai naudojamus daugelio tų, kurie įpratę laikyti kalaviją rankoje.

- Švaitymo ilguoju kalaviju dviem rankomis pagal kilmingą mokslą, surinktą žymaus meistro Johano Liechtenauerio ir naudojamą daugybės šviesių riterių visoje Viešpaties karalystėje.

Visi, atėję mokytis, vaivados parėdymu bus deramai apginkluoti ir mokytojo dėmesys beigi perduodamų žinių naudingumas bus visokeriopai užtikrintas.

Rūmų kieme visą vakarą vyks didžiojo kunigaikščio garbei skirtas draugiškas švaitymo kalaviju turnyras: pamokų dalyviai galės išmėginti rankos miklumą ir kalavijo jėgą vienas prieš kitą ir su patyrusiais meistrais, o laimėjusiajam bus įteikta dosniojo Vilniaus vaivados dovana.

Kiekvienas, atėjęs į rūmų kiemą, galės artimai susipažinti su gausybe įvairių ginklų, laisvai išbandyti juos rankoje ir bus apie jų savybes išsamiai pamokytas.

Miestiečius ir svečius mokys istorinių Europos kovos menų klubai: Kalavijo meistrystės mokykla (Vilnius), „Plieno taktas“ (Vilnius), Renesanso kalavijo mokykla (Kaunas), „Husaras“ (Vilnius).

Pamokų pradžia: 17.00; 18.00; 19.00; 20.00; 21.00 val.

Pamokų trukmė: 15 min.

Registruotis į ilgojo kalavijo pamokas galite paspaudę norimą valandą: 17.00, 18.00; 19.00; 20.00; 21.00;

Registruotis į kalavijo ir skydo pamokas galite paspaudę norimą valandą: 17.00, 18.00; 19.00; 20.00; 21.00;

 

Renginys nemokamas