Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Žinomo Lenkijos istoriko paskaita apie lenkų ir rusų santykius

Žinomo Lenkijos istoriko paskaita apie lenkų ir rusų santykius

Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centras maloniai kviečia į garsaus lenkų istoriko prof. Andrzejaus Nowako paskaitą, kurios tema – „Lenkija ir Rusija. Laisvės ir despotijos kaimynystė“. Tai šeštoji paskaita iš ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“, vykstančio Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Paskaitos pavadinimas susietas su profesoriaus paskutiniosios knygos antrašte.

Ar Lenkijos Karalystė, o vėliau Abiejų Tautų Respublika turėjo galimybę sulaikyti Rusijos imperijos atsiradimą ir raidą? Ar lenkų tauta laiku suprato rusiško imperializmo esmę? Kodėl žlugo Lenkijos-Lietuvos valstybė ir kokios pamokos (ne)išmoktos XXI amžiuje? Kodėl Józefas Piłsudskis sėkmingai atkūrė Lenkiją, bet jam nepavyko suburti Vidurio Rytų Europos valstybių sąjungos, kuri, žvelgiant į ateitį, efektyviai pasipriešintų agresoriams? Ar Vladimiras Putinas įgyvendina senas imperialistines idėjas?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys žinomas lenkų istorikas ir sovietologas, trisdešimties šiuolaikinėje Lenkijoje labai populiarių knygų, kurių tiražai siekia kelis šimtus tūkstančių egzempliorių, autorius.

A. Nowakas gyvena Krokuvoje, dėsto Jogailos universitete. Taip pat dirba Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute, kur vadovauja Rytų Europos istorijos ir XIX bei XX amžių imperijų studijų skyriui. Profesorius yra sukaupęs didelę dėstymo patirtį, skaitęs paskaitas Harvardo, Kolumbijos, Raiso, Kembridžo ir kt. universitetuose.

Valdovų rūmų muziejuje A. Nowako paskaita vyks birželio 29 d. 18.00 val. Paskaitos kalba – lenkų, su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Įėjimas į renginį yra laisvas.