Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Vasaros sezonu tradiciškai ilgėja Valdovų rūmų muziejus darbo laikas

Vasaros sezonu tradiciškai ilgėja Valdovų rūmų muziejus darbo laikas

Vasaros sezoną Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasitinka tradiciškai pasirengę dirbti ilgiau, o nuo liepos 6 d. siūlo aplankyti visą atkurtų rūmų ansamblį, apžiūrėti dvi tarptautines parodas ir teikia daug kitų kultūrinių paslaugų.

„Ilgesnis darbo laikas vasarą jau tapo mūsų tradicija. Ir nors šiais metais besiruošiant antrosios rūmų dalies įrengimui ir atidarymui, dviejų tarptautinių parodų pristatymui, įvairiems koncertams ir renginiams, tai yra didelis iššūkis mūsų institucijai, siekiame tęsti šią savo tradiciją ir kviesti lankytojus kasdien ilgiau mėgautis kultūros ir istorijos paveldu pačioje Vilniaus širdyje bei patirti neišdildomų įspūdžių“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgina savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 48, o 62 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 valandą. Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., o nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 valandos. Lankytojams planuojamos ir kitos staigmenos: muziejus dirbs iki vidurnakčio per Kultūros naktį, tokia galimybė bus sudaryta ir Liepos 6-ąją, po oficialių antrosios rūmų dalies atidarymo iškilmių.

Įprasto muziejaus lankytojo bilieto kaina – 3 eurai. Nuo liepos 6 d., kai muziejaus ekspozicijos padvigubės ir bus atidarytos dvi didžiulės tarptautinės parodos, bendro bilieto kaina sieks 5 eurus. Taikomos įvairios nuolaidos mokiniams, studentams, senjorams, kariams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Nuo oficialių pirmosios Valdovų rūmų dalies atidarymo iškilmių 2013 m. liepos 6-ąją muziejų aplankė daugiau kaip 1,16 mln. žmonių. Iki šių iškilmių dar neatvertuose Valdovų rūmuose per specialias progines šventes lankėsi daugiau negu 135 tūkst. žmonių, o dar apie 240 tūkst. lankytojų aplankė muziejaus kartu su partneriais kitose erdvėse surengtas tarptautines ir nacionalines parodas.

Valdovų rūmų muziejus visada laukia lankytojų, stengiasi, kad apsilankymas muziejuje kiekvienam būtų pažinimo šventė. Tad iki pasimatymo Valdovų rūmuose!