Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejus kviečia į susitikimą Vilniaus knygų mugėje

Valdovų rūmų muziejus kviečia į susitikimą Vilniaus knygų mugėje

2018 m. vasario 22–25 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai jau devintą kartą dalyvaus tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri tradiciškai vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šįkart Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai knygų mėgėjus džiugins kultūrinėmis pramogomis ir, žinoma, didžiulėmis nuolaidomis vertingiems muziejaus leidiniams.

„Po mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio prasidėjusi Vilniaus knygų mugė šiemet kviečia skaityti Lietuvą kaip gyvą, atvirą tekstą, kuris vis dar rašomas, niekada nepabaigiamas ir gali būti perskaitytas tik kasdien kuriant iš naujo. Dalyvaudamas Vilniaus knygų mugėje Valdovų rūmų muziejus, be jokios abejonės, atsilieps į šią žinutę – ne tik pristatys vertingų leidinių, bet ir įvairiomis formomis populiarins mūsų šalies istoriją“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus renginių koordinatorė Iveta Jaugaitė.

Pasak jos, tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje veiksiantis Valdovų rūmų muziejaus stendas, kaip ir kasmet, bus interaktyvus: knygų mėgėjai čia galės pabendrauti su muziejaus specialistais ir įvairių leidinių autoriais, sužinoti apie vykdomus projektus ir įvairią muziejaus veiklą. „Čia lankytojai galės ne tik įsigyti vertingų leidinių su didžiulėmis nuolaidomis, bet ir dalyvauti įvairiose muziejaus rengiamose pramogose“, – sako I. Jaugaitė.

Ketvirtadienį ir sekmadienį Valdovų rūmų muziejus lankytojus kvies į muziejaus stende rengiamas grafikos dirbtuves, kuriose kiekvienas turės galimybę atsispausti ekslibrisą – mažosios grafikos kūrinį, knygos nuosavybės ženklą. Lankytojai taip pat susipažins su knygos nuosavybės ženklų tradicija, kurią liudija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldas.

Sekmadienį, 13.00 val., konferencijų salėje 1.2 numatytas protų mūšių žaidimas „Žinios iš praeities“, skirtas istorijai populiarinti, žinioms apie muziejuose saugomas kultūros paveldo vertybes tikslingai aktualinti, pilietiškumui stiprinti bei prasmingo kultūrinio laisvalaikio praktikai ugdyti. Šiame intelektiniame žaidime gali dalyvauti visi į Vilniaus knygų mugę bilietus įsigiję suaugusieji, subūrę ir užregistravę 3–5 asmenų komandą. Žaidimo dalyvių lauks 4 turai po 10 klausimų apie kultūros paveldą, archeologiją, įdomybes ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, politiką, asmenybes bei kultūrą.

„Šių metų knygų mugės šurmulyje rasti Valdovų rūmų muziejaus stendą bus nesudėtinga: visų knygų mėgėjų ir bičiulių lauksime 5 salėje, stende 5.C017, tad nepasididžiuokite ir atvykite“, – kviečia I. Jaugaitė.

Devynioliktą kartą šurmuliuosianti Vilniaus knygų mugė – tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimo bei bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 2018 m. Vilniaus knygų mugė ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis bus puiki proga įvertinti ir pajusti, kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, taip pat diskutuoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų. Šiemet mugė užims visas Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ sales ir suburs 370 dalyvių iš 9 pasaulio šalių.