Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Lenkijos režisierius, prodiuseris ir scenaristas

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Lenkijos režisierius, prodiuseris ir scenaristas

2017 m. balandžio 6 d., ketvirtadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi žinomas Lenkijos režisierius, prodiuseris ir scenaristas Kšyštofas Zanusis (Krzysztof Zanussi). 22-ajame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ pristatytas jo vienas įdomiausių, tarptautiniame Lokarno kino festivalyje vienbalsiai trimis pagrindiniais prizais apdovanotas filmas „Iliuminacija“ bei paskaitos apie jį sulaukė didžiulio kino gerbėjų susidomėjimo. Lankydamasis Lietuvoje, Lenkijos kino legenda vadinamas režisierius panoro aplankyti Valdovų rūmus.

Svečias, kuris studijavo fiziką Varšuvos universitete ir filosofiją Krokuvos Jogailos universitete, buvo supažindintas su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu, rodomu Valdovų rūmų muziejuje, kitomis ekspozicijomis, rūmų atkūrimo projektu, inžineriniais sprendimais. Valdovų rūmų atkūrimo projektas bei muziejaus ekspozicijos jį ypač sudomino.

Susitikime su K. Zanusis dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, ekskursijų vadovė Joana Poderienė bei Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė. Jame aptarta daugybė svečią dominusių klausimų, taip pat kino legenda kalbėjo ir apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos atkūrimo istoriją bei tai, kad jis nuolat palaiko šią idėją.

Po susitikimo žinomas kino grandas teigė, kad Valdovų rūmų muziejus bei rūmų atkūrimo projektas jam paliko gerą įspūdį. „Su džiaugsmu sveikinu lietuvius dėl šios rekonstrukcijos, aiškiai liudijančios apie Lietuvos vietą Europoje“, – tai byloja ir Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje paliktas jo įrašas apie apsilankymą.