Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojui E. Kaukliui – garbingas apdovanojimas

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojui E. Kaukliui – garbingas apdovanojimas

Švenčiant Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 2018 m. liepos 6 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvai ir mūsų valstybės vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 57 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoją Eduardą Kauklį. Jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

„Šią dieną, labiausiai norisi pabrėžti tai, kas jau nuveikta, ir padėkoti visiems, kurie iš širdies dirba Lietuvai. Tiems, kurių pilietiškumas – ne poza ir ne tušti žodžiai, kuriems ši šalis – svarbiausia pasaulyje. Jūsų dėka Lietuva per mažiau nei tris dešimtis metų nuėjo tokį valstybingumo kelią ir šiandien drąsiai lygiuojasi su daugeliu Europos ir kitų pasaulio valstybių, su kuriomis mus sieja tvirti draugystės ryšiai“, – teikdama valstybės ordinus ir medalius sakė šalies vadovė.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojas E. Kauklys įvertintas už ilgametę, rezultatyvią ir išskirtinę veiklą bei neeilinius nuopelnus organizuojant ir vykdant nacionalinės reikšmės, didžiulės apimties archeologinius bei kitus kompleksinius mokslinius tyrimus, aktyviai skelbiant jų duomenis ir istorijos šaltinius, stropiai saugant ir restauruojant nacionalinės vertės Lietuvos kultūros paveldo objektus, esmingai dalyvaujant Valdovų rūmų atkūrimo darbuose bei muziejinėje veikloje. Apdovanojimas įteiktas ypatingą dieną, – muziejui rengiant Valdovų rūmų ansamblio atkūrimo užbaigimo iškilmę.

E. Kauklys yra žinomas Lietuvoje bei užsienyje archeologinių ir kitų kompleksinių mokslinių tarpdisciplininių tyrimų, svarbių senosios Lietuvos istorijos šaltinių paieškų ir skelbimo organizatorius bei vadovas, kultūros vertybių apsaugos specialistas, unikalių archeologinių radinių tyrimų bei konservavimo ir restauravimo iniciatorius bei koordinatorius, Valdovų rūmų sistemingų tyrimų ir atkūrimo darbų, šiuose darbuose dalyvaujančių institucijų veiksmų koordinavimo, šio išskirtinio objekto muziejinio, kultūrinio, edukacinio, reprezentacinio panaudojimo programų ir koncepcijų kūrėjas, visų kitų atkūrimo procesų aktyvus dalyvis ir darbų koordinatorius, svarbių technologinių, techninių, geologinių, hidrologinių sprendimų ekspertas, nuolatinių muziejinių ekspozicijų koncepcijų bei planų kūrėjas ir įgyvendintojas, daugelio nacionalinių ir tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje organizavimo aktyvus dalyvis. Greta savo tiesioginių darbų Pilių tyrimo centre „Lietuvos pilys“ ir Valdovų rūmų muziejuje E. Kauklys yra daugelio nacionalinių ir regioninių Lietuvos kultūros, paveldo, atminties institucijų konsultantas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi šiemet iš viso apdovanoti 19 asmenų, tarp jų ir režisierius Dalius Abaris, operos solistė Asmik Grigorian, Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas, istorikas Eugenijus Preikštenis, archeologas Gintautas Vėlius ir kt. Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi iš viso apdovanota 648 asmenys.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius pagal svarbą yra dvidešimt pirmas Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos (Roberto Dačkaus) nuotr.