Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę istorijai

Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę istorijai

Valdovų rūmų muziejus kviečia apžiūrėti vaikų ir jaunimo konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“ geriausiai įvertintų darbų parodą. Muziejaus Lankytojų vestibiulyje eksponuojama paroda žavės savo spalvingumu bei įdomia piešinių tematika iki 2015 m. gegužės 3 dienos.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vyresniosios muziejininkės Gintarės Skujutės, tokie konkursai yra ypač reikalingi jaunimui. „Tai puikus būdas mokinius ugdyti ir skatinti domėtis nacionaline kultūra ir istorija. Kartu piešinys – tarsi langas, per kurį galima pažvelgti į tai, kaip jaunas žmogus suvokia reikšmingiausias istorines asmenybes, vietas ir įvykius. Tad Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamus vaikų ir jaunimo piešinius galima vertinti kaip universalią kalbą, kuria naudodamiesi jie pasakoja unikalią ir savitą istoriją apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų praeitį“, – teigia ji.

Nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų sausio mėnesio vykusio konkurso tikslas – dailės kalba išreikšti santykį su istorine praeitimi, taip pat skatinti pilietinį auklėjimą, ugdyti istorinę savimonę, aktualinti kultūrinį paveldą; kuriant kūrybinius darbus, ieškoti netradicinių meninių raiškos priemonių; ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse, iš kurių atrinkti geriausi darbai ir pateko į Valdovų rūmų muziejuje atidarytą parodą.    

Visi parodos autoriai ir jų vadovai taip pat netrukus bus pakviesti į šių metų vasario 28 d. vyksiančią konkurso laimėtojų pagerbimo šventę, kurioje bus apdovanoti padėkos raštais, diplomais ir prizais. Vėliau geriausius darbus ketinama panaudoti ir proginiams atvirukams išleisti.

Tai ne pirmas vaikų ir jaunimo piešinių konkursas, kuriame bendrojo organizatoriaus teisėmis bei Vidos Kaunienės vadovaujamų edukacijos specialistų iniciatyva dalyvauja ir Valdovų rūmų muziejus. Šį konkursą kartu su muziejumi organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Dailės mokytojų asociacija.