Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Medžioklės dienos Valdovų rūmuose

Medžioklės dienos Valdovų rūmuose

Valdovų rūmų muziejus kviečia pasinerti į valdovų aistringai mėgtą medžioklę

Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio pradžioje, Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas (1392/1401–1430) ir jo pusbrolis, Lenkijos karalius bei Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila (1377–1381, 1382/1386–1434) buvo aistringi medžioklės mėgėjai. Savo dvaruose jie laikė medžioklinių šunų būrius. XVI a. šunys buvo neatskiriami visų Gediminaičių dinastijos atstovų ar pirmųjų renkamų valdovų – Stepono Batoro (1576–1586) bei Žygimanto Vazos (1587–1632) – palydovai.

Šiais metais muziejus kviečia daugiau sužinoti apie žmogaus medžioklės draugą – šunį

Lapkričio 3–6 d. ekspozicijoje lankytojams bus palikti pasakojimai QR kodo pavidalu. Išmaniuoju įrenginiu, pvz., telefonu, nuskenavę QR kodą, atėjusieji sužinos įdomių dalykų apie eksponatus, slepiančius istorijas apie šuns svarbą kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų gyvenime.

Mažieji lankytojai bus raginami ieškoti šuniukų Valdovų rūmų muziejaus eksponatuose ir juos suskaičiuoti. Po apsilankymo kasose dirbantis personalas lauks šią užduotį išsprendusių vaikų – jie gaus saldžią dovanėlę.