Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Apdovanoti konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ nugalėtojai

Apdovanoti konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ nugalėtojai

2015 m. vasario 28 d., šeštadienį, į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus skubėjo vaikai ir jaunimas – čia vyko tarptautinio konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Valdovų rūmų istorija“ laimėtojų pagerbimo šventė.

Konkurso laureatus džiugino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonininkų (vadovas Algirdas Šuminas) ir senosios muzikos vokalinio ansamblio „Lirum“ (vadovė Auksė Stankevičienė) atliekami muzikos kūriniai, taip pat konkurso organizatorių įteiktos dovanos.

„Apdovanojimų ceremonija – pati mieliausia konkurso dalis tiek laimėtojams, tiek organizatoriams. Pamatyti, kaip jauni žmonės suvokia Lietuvos istoriją, svarbiausias asmenybes, vietas ir įvykius, mums buvo nauja ir labai įdomi patirtis“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.

Tarptautiniame konkurse iš viso dalyvavo 328 vaikai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, JAV. Jie varžėsi trijose amžiaus grupėse ir savo piešiniuose dailės kalba išreiškė savo santykį su istorine praeitimi. Iš kiekvienos amžiaus grupės buvo atrinkta dalis darbų, kurių autoriai ir juos rengę pedagogai ir buvo pakviesti į Valdovų rūmuose vykusią laimėtojų pagerbimo šventę.

Pirmoje amžiaus grupėje (nuo 7 iki 10 m.) laureate tapo tauragiškė Justina Stankutė, o pirmas prizines vietas pasidalijo šilališkė Augustė Mižutavičiūtė ir vilnietė Gabija Banišauskaitė. Antros prizinės vietos šioje grupėje atiteko šilališkei Aistei Mižutavičiūtei ir vilnietei Ievai Visockytei, trečios prizinės vietos laimėtojais paskelbti vilniečiai Dovydas Bartkevičius, Viktorija Diržytė ir tauragiškė Augustina Stonytė.

Antroje amžiaus grupėje (nuo 11 iki 14 m.) laureate tapo vilnietė Ivona Gilevska. Dvi pirmas prizines vietas šioje amžiaus grupėje pasidalijo vilnietės Augustė Škulevičiūtė ir Gabrielė Gerulaitytė, antras prizines vietas užėmė tauragiškis Andrius Bertašius ir šilališkė Kamilija Eitutytė. Trečios prizinės vietos laimėtojomis tapo ignaliniškės Goda Paukštytė ir Miglė Kajėnaitė bei šilališkė Gabrielė Dinapaitė.

Trečioje amžiaus grupėje (nuo 15 iki 18 m.) laureate tapo kaunietė Jurgita Stankūnaitė. Pirmas prizines vietas užėmė kaunietė Bartė Barauskaitė ir biržiškė Eimantė Čekauskaitė. Antros prizinės vietos atiteko marijampolietei Jurgai Stašauskaitei ir vilnietei Agatai Sinkevič, trečias prizines vietas pasidalijo tauragiškė Vaiva Altaravičiūtė, kaunietė Austė Jancevičiūtė ir marijampolietė Vytautė Lastauskaitė.

Be padėkos raštų, diplomų ir prizų, geriausių darbų autoriai apdovanoti ir nematerialiais prizais – jų darbai bus eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje surengtoje parodoje, kai kurie jų panaudoti proginiams atvirukams išleisti.

Visi konkursui pateikti darbai taip pat rodomi ir organizatorių – Valdovų rūmų muziejaus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro bei Dailės mokytojų asociacijos – interneto svetainėse specialiai šiam konkursui surengtose virtualiosiose parodose.

Virtualią meninių darbų galeriją galite pamatyti čia -->