Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Šį savaitgalį – paskutinė galimybė pamatyti, kas bus būsimose Valdovų rūmų ekspozicijose

Šį savaitgalį – paskutinė galimybė pamatyti, kas bus būsimose Valdovų rūmų ekspozicijose

Dar nespėjusieji susipažinti su Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojama paroda „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ turėtų paskubėti tai padaryti 2017 m. balandžio 22–23 dienomis. Atsisveikinant su šia paroda, Valdovų rūmų lankytojų laukia gausybė renginių, taip pat galimybė aplankyti muziejų ir apžiūrėti čia veikiančias parodas už simbolinę – 1 euro – kainą.

„Ši paroda – tai savitas atsiskaitymas visuomenei už rinkinių kaupimo muziejinę veiklą. Nuo 2009 m. pradžios formuojamame Valdovų rūmų muziejaus rinkinyje yra per 600 vertingų eksponatų, kurių įspūdingiausi bei vertingiausi ir eksponuojami šioje parodoje, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus vedėjas, parodos kuratorius Dalius Avižinis. – Paskutinį parodos eksponavimo savaitgalį muziejaus lankytojai galės sužinoti, kokie mūsų rinkinyje naujai sukaupti eksponatai bus svarbūs antros nuolatinės ekspozicijos (Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų) akcentai, taip pat dalyvauti įvairiuose renginiuose.“

Parodoje „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ rodoma daugiau nei 100 eksponatų, tai yra šeštadalis visų per septynerius metus muziejaus sukauptų vertybių. Tai XVI ir XVII a. gobelenai, tapybos darbai, vaizduojantys žymias XV–XVIII a. Lietuvos asmenybes bei religinės tematikos scenas, grafikos darbai, kurių didžiausią dalį sudaro Lenkijos ir Lietuvos valdovų bei didikų portretai, senieji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapiai, XVII a. Augsburge sukurtas stalinis laikrodis, stiklinis bokalas su Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Vazos bei Abiejų Tautų Respublikos heraldiniais ženklais, kunigaikščių Sapiegų bibliotekai priklausiusios senosios knygos, įspūdingi ir reikšmingi Renesanso ir Baroko epochų mokslo, meno leidiniai bei daug kitų įdomių ir anksčiau nerodytų vertybių, kurių didelę dalį padovanojo dosnūs muziejaus bičiuliai ir rėmėjai.

Paskutinį parodos eksponavimo savaitgalį Valdovų rūmų muziejaus lankytojai turės galimybę aplankyti muziejų ir apžiūrėti čia veikiančias parodas už simbolinę – 1 euro – kainą. Abi savaitgalio dienas 12 ir 14 val. lankytojams rengiamos ekskursijos po parodą „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ su jos rengėjais ir kuratoriais. Balandžio 22 d., šeštadienį, lankytojus visą dieną pasitiks atgiję istoriniai personažai, papasakosiantys apie senosios muzikos, karybos bei bibliofilijos tradicijas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Taip pat 13 val. bus rengiama edukacinė ekskursija „Kalbantys portretai“, supažindinsianti ne tik su paroda, bet ir su portretuose vaizduojamomis asmenybėmis. Balandžio 23 d., sekmadienį, 12 val. rengiama ir papildoma speciali ekskursija apie madą, skirta pavieniams lankytojams.

Paroda „Eksponatai. 2009–2015 m. dovanotos ir įsigytos vertybės“ Valdovų rūmuose buvo atidaryta šių metų sausio 18 dieną. Per beveik tris mėnesius ją ir specialias edukacines programas bei Valdovų rūmus aplankė apie 30 tūkst. žmonių.

Atnaujinta
2017-04-21
Pradžia  |  Aktualijos  >  Šį savaitgalį – paskutinė galimybė pamatyti, kas bus būsimose Valdovų rūmų ekspozicijose